Facebook

Wieczór Panieński w stylu powieści Noce i Dnie

Nostalgiczne Noce i Dnie

Scenariusz inspirowany powieścią Marii Dąbrowskiej "Noce i dnie" i filmem, który powstał na bazie powieści.Scenariusz na wieczór panieński Noce i Dnie

Zaplanowałam dzień od godziny 10.00, kiedy to porwiemy przyszłą pannę młodą i przebierzemy się w powłóczyste suknie i kapelusze, wyciągane ze starego kufra (większość sukien można kupić w lumpeksie za kilka złotych, lub też pożyczyć od babć, jeśli mamy taką możliwość).
Udamy się do stadniny konnej przy pobliskim dworku i wszystkie ruszymy w teren. Panna młoda będzie miała za zadanie zbierać co kilometr wskazówki pozostawione w nadmuchanych balonach, które będzie przebijać i wydobywać z nich wierszowany tekst, prowadzący ją od miejsca do miejsca. Ostatnią "bazą" będzie staw z liliami wodnymi, nad którym będzie na nią czekać jej przyszły małżonek. W ubraniu narwie jej nenufarów, a w tle będzie leciała muzyka z filmu "Noce i dnie".
Drogę powrotną pokonają na jednym wierzchowcu.

Później (już w kobiecym gronie) przygotujemy piknik. Po pikniku, we dworku obejrzymy ulubione fragmenty filmu "Noce i dnie". Następnie w strojach z epoki ruszymy na spacer z parasolką chroniącą od słońca i poprzypominamy sobie zabawne historie z życia panny młodej.
Wieczorem odbędzie się impreza we dworku, w trakcie której obowiązywać będzie strój z epoki oraz ówczesna muzyka.
Impreza skończy się o 21, a my zostajemy przewiezione do lokalu, gdzie czekać nas będzie mniej oficjalna część wieczoru, z tortem we wiadomym kształcie oraz drinkami z palemką.
Panna młoda otrzyma szarfę oraz rogi z mini welonikiem. To będzie też czas na wręczenie prezentów od koleżanek (oglądanie, przymierzanie, wykorzystywanie). Przewidziane są gry, które zmuszają do wykonywania zadań oraz quiz wiedzy o przyszłym małżonku (za każdą błędną odpowiedź panna młoda będzie karana dodatkowym drinkiem ;).
O północy kolega wykona taniec dla panny młodej. Planujemy zabawę do białego rana.
Po przebudzeniu na przyszłą pannę młodą w pobliżu łóżka czekać będzie aspiryna, maślanka i butelka wody oraz rymowane podziękowanie za udział w zabawie, konieczne na papierze stylizowanym na stary i zawinięte w zwój.

Autorka - Sylwia

Przeczytaj pozostałe scenariusze >>