Facebook

Festiwal Równe Prawa do Miłości 10-19 luty 2012

Festiwal Równe Prawa do MiłościTym razem będzie trochę nietypowo, bo nie znajdziecie tutaj kolejne frywolnej porady, tylko zaproszenie na Festiwal. Przeczytajcie, wpadnijcie, będzie się działo wiele fajnych rzeczy :).

Wielkie święto różnorodności od 10 do 19 lutego w Warszawie

Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności bez!miar, ze wsparciem Kampanii Przeciw Homofobii zapraszają bardzo serdecznie na szóstą odsłonę warszawskiego Festiwalu Równe Prawa do Miłości – od 10 do 19 lutego.

Ideą festiwalu jest pokazanie jak bardzo różnorodna jest miłość. Znajdzie to odzwierciedlenie w naszym programie. Okres Walentynek - Święta Zakochanych jest do tego świetną okazją – mówi Adam Szałucha, jeden z organizatorów festiwalu.
Podczas tej edycji uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mieli okazję obejrzeć filmy Andy'ego Warhola w trakcie niepowtarzalnych pokazów w Kino.Lab'ie, wziąć udział w sześciu interesujących dyskusjach, zaszaleć na koncercie D4D w 1500m2 do wynajęcia, znaleźć drugą połówkę na speed datingu (dla gejów, lesbijek i osób hetero), nacieszyć oczy wyjątkowym reportażem o Drag Kingach oraz fantastycznym występem Da Boys i the Drag Kids, a także zapoznać się z najnowszymi kreacjami Rafała Nobisa dla marki H0M0. Dodatkowo proponujemy przetańczyć całą noc na niezwykłej imprezie kotylionowej w Kosmos Kosmos, oddać się emocjom kibicowania podczas queerowych meczów pokazowych piłki siatkowej czy jako pierwsi zobaczyć na wernisażu zdjęcia gwiazd biorących udział w jedynej w swoim rodzaju kampanii społecznej „Po prostu miłość!”.
A to jeszcze nie wszystko!

Zależy nam, żeby każdy znalazł coś dla siebie w naszym programie. Szczególnie te osoby, które uważają, że walentynki to nie tylko siedzenie w domu ze swoją drugą połówką, czy romantyczny wypad do kina. Mamy naprawdę dużo do zaoferowani" – przekonuje Monika Czaplicka, rzeczniczka prasowa imprezy.

Pełny harmonogram festiwalu znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.frpdm.pl. Nie zapomnijcie nas polubić (facebook.com/FestiwalRownePrawaDoMilosci)!  Chcemy tworzyć nieheteronormatywną alternatywę dla walentynkowych wydarzeń, pokazywać w sposób pozytywny, że miłość ma wiele wymiarów i może się pojawiać między dwiema dorosłymi osobami. Zależy nam również na tym, aby szeroko pojęta kultura queer znalazła swoje stałe miejsce w kulturze masowej i przestała być marginalizowana. – wyjaśnia Małgorzata Kamińska, ze Stowarzyszenia bez!miar.

Równolegle z festiwalem będzie trwać wyjątkowa akcja promująca równe prawa do miłości: „Po prostu miłość!”. Materiały kampanii, jej gwiazdy oraz cele znajdziecie na stronie www.poprostumilosc.eu – jej uruchomienie nastąpi 1 lutego. Jest to promocja na niespotykaną dotychczas skalę, bo w naszej akcji wzięło udział wielu celebrytów i celebrytek, którzy wspólnym głosem mówią: „Popieramy równe prawa do miłości! Bo to po prostu miłość!” – dodaje Aleksandra Dejnarowicz, odpowiedzialna za kampanię.

Bardzo serdecznie zapraszamy w Dzień Świętego Walentego o 14:00 pod pomnik Kopernika, gdzie wraz z Queerowym Centrum Społecznym i Fundacją Wolontariat Równości organizujemy wyjątkowy happening pełen miłości.

Festiwal Równe Prawa do Miłości powstał w 2007 roku, jako inicjatywa Grupy Młodzieżowej Kampanii Przeciw Homofobii. W tym roku, grupa stworzyła własną organizację odpowiedzialną nie tylko za organizowanie festiwalu, ale również działającą na rzecz osób LGBTQ w Polsce. Znajdziesz nas na Facebooku (facebook.com/bezmiar).

Materiały prasowe pochodzą ze strony internetowej Festiwalu Równe Prawa do Miłości

Sklep frywolnie.pl jest jednym ze Sponsorów Festiwalu. Zapraszamy!