Facebook

Jak masować prostatę

Jak wykonac masaz prostatyBardzo cieszy mnie duża popularność porad dotyczących kulek gejszy i ćwiczeń mięśnia Kegla. Świadczy to o tym, że Ty i ja, jak i wiele innych Kobiet, interesujemy się naszym zdrowiem intymnym, chcemy cieszyć się wspaniałym życiem seksualnym i wiemy, jak ważne jest wczesne zapobieganie dolegliwościom, które mogą pojawić się z wiekiem. Nie boimy się rozmawiać o najbardziej intymnych sprawach, bo wiemy, że nasze zdrowie i przyjemność są ważniejsze od wstydu. A czy to samo możemy powiedzieć o naszych Partnerach? Czy oni z równą swobodą poszukują informacji związanych z ich zdrowiem intymnym? Czy już teraz myślą o przyszłości i chorobach, które wiążą się z dojrzałym wiekiem?
Okazuje się, że Panowie są znacznie bardziej wstydliwi, niż my. Na hasło "masaż prostaty" czerwienią się, krzywią i szybko zmieniają temat. Nie dopuszczają do siebie myśli, że regularne masowanie tego gruczołu nie tylko sprzyja ich zdrowiu ale może dać im niesamowitą przyjemność :). Może przyszedł czas żebyśmy wzięły sprawy w swoje ręce (w przenośni i dosłownie ;)) i przekonały naszych Partnerów do tego niezwykle przydatnego masażu?Pewnie myślisz teraz "ale o co chodzi?" i zastanawiasz się czy gra jest warta świeczki. W końcu musisz namówić swojego Mężczyznę (i przede wszystkim siebie) do włożenia mu palca w miejsce, dostępu do którego chroni, jak ostatniego niezdobytego bastionu. Na pewno przyda Ci się garść porządnych argumentów i nieco fachowej wiedzy :).

Czym jest prostata i jak ją znaleźć?

Prostata (stercz) jest męskim gruczołem krokowym, znajdującym się poniżej pęcherza moczowego, przed początkiem wewnętrznej (niewidocznej) części penisa. Mniej więcej przez środek prostaty przebiega cewka moczowa. Właśnie stąd biorą się problemy starszych panów z oddawaniem moczu - kiedy prostata zaczyna się powiększać, uciska na cewkę i utrudnia lub wręcz uniemożliwia normalne korzystanie z toalety.
Zdrowy i niepowiększony gruczoł prostaty jest wielkości małej cytryny, jednak jego wyczuwalna część ma rozmiary kasztana. Dostęp do tej części prostaty prowadzi przez męski odbyt. Dlatego masaż prostaty wykonuje się właśnie tą drogą.

Jak namierzyć prostatę już po włożeniu palca do odbytu? Przesuwaj palcem delikatnie po ściance odbytu. Opuszka palca musi być zwrócona w stronę męskiego brzucha. Zatrzymaj się, jeśli wyczujesz elastyczny, okrągły gruczoł. Zazwyczaj znajduje się na głębokości ok. 5 cm i mieści się pomiędzy jądrami, a odbytem.

Główną funkcją prostaty jest produkcja płynu, który razem z plemnikami tworzy spermę. To właśnie wydzielina stercza nadaje spermie charakterystyczny zapach. W płynie znajdują się substancje, które regulują pH spermy, stanowią materiał energetyczny dla plemników oraz wpływają na ich ruchliwość. Dlatego przypuszcza się, że płyn produkowany przez prostatę wpływa na męską płodność.

Z wiekiem prostata powiększa się, co prowadzi do jej łagodnego przerostu. Jest to zjawisko obserwowane u ok. 50% Mężczyzn w wieku 50 lat i niemal 100% Mężczyzn 90-letnich. Główny wpływ na przerost prostaty mają zaburzenia hormonalne związane z wiekiem ale przyczyn można doszukiwać się również w genach. Łagodny przerost prostaty jest dolegliwością wpływającą w zasadzie wyłącznie na komfort życia (m.in. problemy z oddawaniem moczu). Do poważniejszych dysfunkcji stercza należą zapalenie prostaty i rak prostaty. Co ciekawe, łagodny przerost prostaty nie ma żadnego związku z tymi dwoma chorobami, a jego występowanie nie zwiększa ryzyka powstania raka. O ile przerost prostaty jest związany głównie z wiekiem, tak ryzyko wystąpienia zapalenia i raka tego gruczołu potęguje siedzący tryb życia oraz tłuste i niezdrowe jedzenie. Obok ruchu i zbilansowanej diety w profilaktyce chorób prostaty stosuje się właśnie masaż prostaty.

Jakie korzyści daje masaż prostaty?

Masaż prostaty wykonywany jest głównie z powodów zdrowotnych. Można spotkać się z nim w gabinecie urologa i u wyspecjalizowanych masażystów. Przy braku przeciwwskazań sama możesz zrobić taki masaż swojemu Partnerowi. Tym bardziej, że sprawisz mu tym wielką frajdę :).

Zobacz jakie korzyści daje masaż prostaty:

 1. Zmniejsza napięcie mięśni krocza i poprawia przepływ krwi w tych rejonach - poprzez dotlenienie i odżywienie gruczołu. Wpływa to na poprawną pracę prostaty.
 2. Łagodzi lub niweluje ból związany z zapaleniem prostaty. Masaż zmniejsza obrzęk i ułatwia odprowadzanie zgromadzonych płynów.
 3. Z podobnych przyczyn przynosi ulgę w łagodnym przeroście prostaty.
 4. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia prostaty, raka i zaburzeń erekcji.
 5. Odstresowuje.
 6. Daje niesamowitą przyjemność i może doprowadzić do orgazmu bez stymulacji penisa! Gruczoł prostaty jest nazywany męskim punktem G (lub punktem P) - jego stymulacja daje równie intensywne odczucia, jak stymulacja kobiecego punktu G.

To jak? Jesteś już gotowa poznać tajniki masażu prostaty? A więc zaczynamy... :).

Jak przygotować siebie i Partnera do masażu?

Przede wszystkim musicie przygotować się psychicznie. Jeśli Twój Partner nie uprawiał wcześniej seksu analnego, a jego myślenie jest stereotypowe, to ten etap przygotowań może być najtrudniejszy. Wielu heteroseksualnym Panom wkładanie czegokolwiek do odbytu kojarzy się bardzo negatywnie. Jest to związane z wychowaniem (przez rodziców, szkołę, znajomych, media itp.) w świecie pełnym stereotypów, w którym Mężczyzna używający swojej pupy do czerpania przyjemności jest utożsamiany wyłącznie z homoseksualistą. Twoja w tym rola, żeby przekonać swojego Partnera, że tak wcale nie jest. Masaż prostaty służy głównie profilaktyce zdrowotnej i warto się przełamać. Poza tym przyjemność jaką można w ten sposób osiągnąć jest warta spróbowania. Przecież będziecie robić to w zaciszu własnej sypialni i nikt nie musi wiedzieć o Waszych eksperymentach.

Prostata jest bardzo wrażliwym gruczołem, dlatego masaż musi być wykonywany niezwykle delikatnie i z wyczuciem. Przed masażem koniecznie obetnij paznokcie. W innym przypadku możesz zranić swojego Partnera i sprawić mu więcej bólu niż przyjemności.

Dla zwiększenia komfortu (i swojego i Twojego) Partner powinien dokładnie umyć się przed masażem. Sugeruję dłuższą ciepłą kąpiel, która dodatkowo rozluźni jego mięśnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście taką kąpiel wzięli razem. Może to być miłym wstęp do dalszych igraszek :). Niezwykle ważne jest uprzednie skorzystanie z toalety. Wykonanie lewatywy również nie jest złym pomysłem.

Masaż musi być robiony w dogodnych warunkach - spokojnie, bez pośpiechu, bez ryzyka, że ktoś Was nakryje. Im bardziej Twój Partner będzie rozluźniony, tym łatwiej będzie Ci prowadzić palec do jego odbytu. Na początku możecie się trochę poprzytulać, przeprowadzić delikatną grę wstępną, troszkę się "nakręcić" :). Dobre będzie wszystko, co wprowadzi Mężczyznę w stan relaksu.

Przygotuj zawczasu dużo lubrykantu. Jeśli masaż będziesz wykonywać palcem, może to być lubrykant silikonowy. Jest dostatecznie gęsty i wydajny.

Jak i czym wykonywać masaż prostaty?

W klasycznej wersji masaż możesz wykonywać palcem. Czasami lepszym wyjściem może być użycie specjalnego masażera, szczególnie jeśli:

Jak stosować masażer prostaty

 • masz małe dłonie i nie sięgasz palcem do prostaty Partnera,
 • masz założone tipsy lub paznokcie akrylowe/żelowe,
 • masowanie prostaty jest dla Ciebie bardzo męczące i nie przynosi oczekiwanych rezultatów,
 • Twój Partner lubi jednoczesną stymulację prostaty od wewnątrz i od zewnątrz - niektóre masażery mają funkcję masażu również odcinka znajdującego się między jądrami, a odbytem, czyli krocza,
 • po prostu nie ma Cię w domu i Twój Mężczyzna chce wykonać masaż samodzielnie.

 

 

 

Polecam używanie masażerów wykonanych z silikonu medycznego albo innych bezpiecznych dla ciała i higienicznych materiałów (np. plastik ABS). Silikonowe mają jeszcze tę zaletę, że są elastyczne i miękkie - świetnie dopasowują się do męskiej anatomii i nie powodują zbyt silnego nacisku na prostatę. Pamiętaj, że do akcesoriów z silikonu możesz używać wyłącznie żeli nawilżających na bazie wody. Silikonowe mogłyby uszkodzić masażer.

Wiesz już jak się przygotować i czym robić masaż. Teraz przeczytaj, krok po kroku, jak go wykonać:

 1. Nawilż lubrykantem odbyt i jego okolice oraz swój palec lub masażer.
 2. Niezależnie od tego czego używasz, na początku delikatnie masuj palcem okolice wejścia do odbytu. Możesz zataczać kółka, zaczynając od dużych, a kończących na malutkich, tylko wokół samego odbytu
 3. Jak poczujesz, że Twój Partner jest dostatecznie rozluźniony (ma równy oddech, nie spina pośladków), przejdź do masowania już samego wejścia do odbytu.
 4. Zwiększaj nacisk, aż palec (lub masażer, bo teraz możesz już zacząć go używać) zostanie "wchłonięty" do środka.
 5. Przesuwaj palcem po ściance odbytu, aż dojdziesz do prostaty. Jeśli używasz masażera, to po prostu wsuń go delikatnie do środka - masażer sam trafi w odpowiedni punkt.
 6. Masuj prostatę przesuwając palec lub masażer z boku ba bok. Możesz zataczać kółka albo masować gruczoł od zewnątrz do środka. Pod żadnym pozorem nie stosuj jednostajnego silnego nacisku - w taki sposób możesz zaszkodzić Partnerowi.
 7. Jeśli używasz masażera z wibracjami, możesz je włączyć dla dodatkowej stymulacji. Nie trzymaj jednak masażera w jednym punkcie - przesuwaj nim tak samo, jak palcem.
 8. Większość Mężczyzn w trakcie masażu będzie odczuwało dużą przyjemność, a po kilku - kilkunastu minutach mogą dojść do orgazmu. W trakcie takiego orgazmu z penisa zazwyczaj wycieka odrobina płynu. Nie jest to jednak taki wytrysk, jak w trakcie zwykłej ejakulacji.
 9. Jeśli chcesz dodatkowo podniecić Partnera i spotęgować jego przyjemność, pieść go jednocześnie oralnie albo przesuwaj ręką po penisie.

Pamiętaj, że prostata jest najbardziej wrażliwym gruczołem w męskim ciele. Dotykaj jej bardzo delikatnie i ostrożnie. Silna stymulacja prostaty (szczególnie jednostajny nacisk) mogą powodować ból. Takie uczucie nie powinno towarzyszyć masażowi prostaty. Jeśli więc Twój Partner poczuje jakikolwiek ból, przerwijcie masaż. Może to wymagać konsultacji z lekarzem. Mam nadzieję, że Cię nie wystraszyłam :). Dopóki masaż będzie przeprowadzany delikatnie nic takiego nie powinno mieć miejsca.

Pierwszy raz macie już za sobą i teraz zastanawiacie się jak często powinno się przeprowadzać taki masaż? Dwa do trzech razy na tydzień będą zupełnie wystarczające do czerpania korzyści zdrowotnych. A dla samej przyjemności? Tak często, jak macie na to ochotę :).

Ania

Polecane produkty