Facebook

Jak wybrać wibrator?

Niezależnie od tego czy robisz to po raz pierwszy czy będzie to Twój kolejny wibrujący przyjaciel, wybór odpowiedniego wibratora może przyprawić Cię o ból głowy. W sklepach dostępne są setki modeli wykonanych z różnych materiałów, o różnych kształtach, kolorach i strukturach. Chcesz być pewna, że dokonasz słusznego wyboru, a Twój osobisty wibrator będzie doskonałym umilaczem wolnego czasu lub ciekawym urozmaiceniem gorących nocy z Twoim Partnerem? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz wibrator, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Na pewno nie zaskoczy Cię fakt, że wybór wibratora jest sprawą bardzo indywidualną. Każda z nas ma inne potrzeby, oczekiwania, co innego ją podnieca i w inny sposób osiąga rozkosz. Producenci, zdając sobie sprawę z naszych zróżnicowanych potrzeb, tworzą akcesoria erotyczne, w tym wibratory, które zaspokoją każde, nawet najbardziej wyrafinowane pragnienia.

Wybierając wibrator przede wszystkim powinnaś odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Do czego ma służyć mój wibrator? Co mnie najbardziej podnieca?
  • Jak silne mają być wibracje?
  • Z jakiego materiału powinien być wykonany?
  • Jaki rozmiar mnie zadowoli?

Do czego ma służyć mój wibrator?

Wibrator może służyć do stymulacji:

  • łechtaczki
  • pochwy
  • łechtaczki i pochwy jednocześnie
  • punktu G
  • analnej

Głównymi zaletami wibratora do stymulacji łechtaczki są jego szybkość i długi czas działania. Ciężko jest osiągnąć palcem taką prędkość, jednostajność ruchu oraz czas stymulacji, jaki zapewnia wibrator łechtaczkowy. Dotychczas te małe obiekty porządania miały zazwyczaj kształt pocisku, różczki lub motylka. Jednak szybki rozwój techniki w przemyśle akcesoriów erotycznych dostarczył nam niedawno zupełnie nowego rodzaju stymulatorów łechtaczkowych – idealnie dostosowanych do kobiecej anatomii.
Jeśli osiąganie przyjemności poprzez stymulację łechtaczki nie jest dla Ciebie nowością i masz już wypracowany swój rytm i siłę nacisku, świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie stymulator mocowany na palcu. Zapewni Ci długie godziny rozkoszy bez bólów w ręce.

Najbardziej popularne i produktowane przez większość firm oferujących akcesoria erotyczne są wibratory służące do penetracji pochwy. Mogą mieć kształ prosty lub falliczny. Wibratory z zakrzywioną końcówką służą dodatkowej stymulacji punktu G. Istnieją również wibratory realistyczne, czyli wyglądające jak prawdziwy członek. Modelami przy produkcji takich wibratorów są często gwiazdy porno, które sygnują zabawki własnym imieniem i nazwiskiem. Jeśli jednak nie lubisz tak dosłownych gadżetów albo boisz się, że ktoś (mąż, dziecko, teściowa) może odkryć Twój mały sekret, możesz wybierać wśród niezliczonej liczby bardziej subtelnych wibratorów.

Jeśli chcesz używać zwykłego wibratora do jednoczesnej stymulacji łechtaczki i pochwy upewnij się, że wibrator posiada napęd w górnej części. Jeśli mechanizm wibrujący będzie znajdował się u podstawy, wibracje będziesz czuła tylko podczas penetracji.
Zawsze możesz kupić w sex shopie wibrator stworzony specjalnie do jednoczesnej stymulacji pochwy i łechtaczki. Taki wibrator ma dwie końcówki – jedną dłużą i grubszą (do penetracji) oraz drugą – krótszą i mniejszą (do pieszczot łechtaczki). Ta druga końcówka może mieć zabawny kształt królika lub innego zwierzątka. Jeśli nie jesteś zwolenniczką takich urozmaiceń możesz wybrać wibrator z klasyczną końcówką.
Przy zakupie podwójnego wibratora zwróć uwagę czy posiada dwa mechanizmy – jeden w końcówce do penetracji, a drugi w końcówce do stymulacji łechtaczki. Taki wibrator da Ci więcej rozkoszy.

Ostatnim typem wibratorów są te przeznaczone do stymulacji analnej. Taki wibrator musi być zakończony płaską zatyczką uniemożliwiającą utknięcie w odbycie albo kółkiem, za które można trzymać w trakcie penetracji. Kupując wibrator analny zwróć uwagę czy został wykonany z materiału przeznaczonego do kontaktu z odbytem.

Pozytywne wibracje

Większość nowoczesnych wibratorów posiada szeroki zakres prędkości wibracji, które można regulować według własnych upodobań. Zalecamy zacząć od najwolniejszych wibracji i sukcesywnie zwiększać je zgodnie z potrzebami. Wibrator, oprócz podstawowego wibrowania, może pulsować, rotować, a nawet brzęczeć.
Większość ludzi preferuje jeden rodzaj stymulacji ale zanim znajdziesz ten, który Tobie przynosi największą rozkosz, możesz przetestować kilka różnych modeli. A szukanie może być przyjemnością samą w sobie.

Nowością na rynku są wibratory, które wibrują w rytm muzyki puszczanej z iPoda lub innego odtwarzacza mp3. Jeśli szukasz mocniejszych wrażeń możesz zaopatrzyć się w wibrator, który mocujesz w specjalnych majteczkach i zakładasz np... do klubu. Wibrator dostarcza Ci wrażeń w rytm muzyki puszczanej przez DJa.

Wibratory elektryczne (ładowane za pomocą ładowarki) wytwarzają zazwyczaj mocniejsze wibracje niż te zasilane przez baterie. Jeśli preferujesz subtelne doznania elektryczne akcesoria erotyczne mogą być dla Ciebie zbyt silne, nawet nastawione na najsłabsze wibracje.

Materiał czyli inne zastosowanie dla silikonu

Wibrator do stymulacji łechtaczki powinien być wykonany z twardego materiału (np. specjalnego nietoksycznego plastiku), który zapewni intensywne wibracje oraz nie będzie się wyginał podczas nacisku na Twoje ciało.

Do penetracji pochwy polecane są wibratory z bardziej miękkiego materiału, np. z gumy, lateksu, silikonu lub cyberskóry. Taki materiał słabiej przenosi wibracje ale jest bardziej cichy, miększy i delikatniejszy niż plastik.
Osobiście nie polecamy wibratorów wykonanych z gumy i z lateksu. Co prawda są tańsze niż wibratory silikonowe, ale zazwyczaj nieprzyjemnie pachną oraz mogą wywołać reakcję alergiczną. Jeśli już używasz akcesoriów erotycznych wykonanych z takich materiałów, stosuj prezerwatywę i dokładnie myj zabawkę po każdym użyciu. Guma i latekst są materiałami porowatymi, w których przy nieodpowiedniej higienie mogą zalęgać się bakterie.
W sex shopach dostępne są droższe, ale bezpieczniejsze i bardziej higieniczne akcesoria erotyczne wykonane z silikonu medycznego lub ze specjalnego plastiku ABS. Te materiały są nietoksyczne, hipoalergiczne i nieporowate.

Niezależnie od tego z czego wykonany jest wibrator, który chcesz kupić upewnij się, że jego składzie nie ma toksycznych ftalanów. Są to związki organiczne wykorzystywane do produkcji tworzyw sztucznych. Mogą zaburzać płodność, przyczyniać się do alergii oraz uszkodzenia wątroby i nerek. Większość nowoczesnych firm produkujących akcesoria erotyczne nie używa ftalanów ale kupując wibrator* dla pewności zwróć na to szczególną uwagę.

Czy rozmiar się liczy?

Rozmiary wibratorów wahają się od małych, kilkucentrymetrowych kulek (do stymulacji łechtaczki) po bardzo, wręcz nienaturalnie, duże sztuczne członki. Najbardziej popularne wibratory mierzą od 10 do 30 cm i mają do 5 cm średnicy.
O jakości wibratora wcale nie świadczy jego wielkość. Najwięcej czułych punktów znajduje się na wejściu do pochwy, więc wibrator nie musi być długi żeby dostarczyć Ci przyjemnych wrażeń. Wibratory o dużej średnicy polecamy paniom, które mają rozluźnione mięśnie pochwy (np. po porodzie naturalnym).

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci w wyborze odpowiedniego wibratora. Jeśli nadal się wahasz, skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Sprawdź ofertę naszych wibratorów i stymulatorów łechtaczkowych.

* Wszystkie produkty sprzedawane w naszym sex shopie są wolne od toksycznych ftalanów.

Ania

Polecane produkty