Facebook

Kulki gejszy - intymne źródło rozkoszy

Kulki gejszy, to prawdziwy hit ostatnich lat wśród akcesoriów erotycznych dla kobiet. Powoli stają się obowiązkowym gadżetem w nocnej szafce i w torebce :) każdej kobiety dbającej o zdrowie intymne i ceniącej swoje prawo do przyjemności.

Jak to jest zrobione?

Budowa kulek gejszy jest niezwykle prosta – są to dwie, połączone ze sobą kuleczki. Do końca jednej z kulek przyczepiony jest sznureczek ułatwiający aplikację i wyjmowanie kulek z pochwy. Większość kulek gejszy ma w środku po jednej mniejszej kuleczce. To właśnie te małe kuleczki są sprawcami całego zamieszania. Zastępują mechanizm wibrujący, dostępny np. w wibratorach czy stymulatorach łechtaczki. Kuleczki, w trakcie Twojego ruchu, odbijają się od ścianek większych kulek i wprawiają cały gadżet w drgania. Daje to przyjemne, chociaż bardzo subtelne uczucie masowania wewnętrznych ścianek pochwy. Podobno niektóre kobiety są w stanie osiągnąć w ten sposób orgazm ale ja włożyłabym tę historie między bajki. Uczucie stymulacji jest przyjemne ale bardzo delikatne.

Na dwa fronty

Podstawową funkcją większości akcesoriów erotycznych, dostępnych w sex shopach jest dawanie rozkoszy. Kulki gejszy mają nieco inne zadanie - przede wszystkim dbają o zdrowie intymne Kobiet, przyjemność jest ich "skutkiem ubocznym" :). Kulki gejszy polecane są przez lekarzy ginekologów, urologów, położne i szkoły rodzenia do wzmacniania mięśnia Kegla. Praca nad tym mięśniem:

 • ułatwia osiąganie orgazmu pochwowego,
 • zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (inkontencji stresowej),
 • zapobiega opuszczaniu się i wypadaniu narządów rodnych,
 • ułatwia poród (pozwala również uniknąć nacinania krocza w trakcie porodu),
 • pozwala na szybszy powrót do sprawności seksualnej po porodzie,
 • daje większą świadomość własnego ciała i tego, co sprawia nam przyjemność,
 • pozwala czerpać więcej satysfakcji z seksu również mężczyznom (w trakcie stosunku członek jest lepiej i ciaśniej obejmowany przez pochwę).

Więcej na temat ćwiczeń mięśnia Kegla dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu. Przeczytaj >>

Jak zakładać kulki gejszy?

Mimo że budowa kulek jest bardzo prosta, wiem z doświadczenia, że ich wkładanie przysparza wiele trudności, szczególnie na początku. Niby wiadomo gdzie je włożyć, ale jak to zrobić? Jeśli używasz tamponów, to nie powinnaś mieć z tym problemu. Sposób ich aplikacji jest praktycznie identyczny.

Jeśli nigdy nie używałaś tamponów albo nadaj nie możesz sobie poradzić postępuj według instrukcji:

 1. Umyj dokładnie ręce.
 2. Wyjmij kulki z opakowania.
 3. Przemyj je ciepłą wodą z mydłem albo wyczyść specjalnym preparatem do czyszczenia akcesoriów erotycznych.
 4. Jeśli nie jesteś odpowiednio nawilżona albo aplikujesz kulki pierwszy raz, użyj lubrykantu - nałóż go cienką warstwą na kulki (ale nie na sznureczek, żeby nie wyślizgnął Ci się z rąk), posmaruj wejście do pochwy i nanieś żel na palcu nieco głębiej (rób to delikatnie).
 5. Chwyć kulki za sznureczek, w miejscu, w którym styka się z kulką. Jeśli sznurek jest mało stabilny złap za kulkę, która się przy nim znajduje.
 6. Przyjmij wygodną pozycję (najlepiej na leżąco z poduszką pod pupą lub na stojąco z jedną nogą opartą np. o wannę).
 7. Powoli wsuń kulki do pochwy, jedna po drugiej. Sznureczek musi wystawać na zewnątrz.
 8. Nie wkładaj kulek za głęboko, dobrze jeśli jedna z kulek znajduje się zaraz za wejściem do pochwy.
 9. Możesz poczuć, że kulki chcą wypaść. Musisz zacisnąć mięśnie i nie pozwolić im na to. W ten sposób m.in. ćwiczysz mięsień Kegla.
 10. Do wyjęcia kulek wystarczy pociągnąć mocniej za sznureczek.
 11. Jeśli kulki nie chcą wyjść, nanieś palcem nieco żelu nawilżającego do wnętrza pochwy.
 12. Pamiętaj żeby po każdym użyciu umyć kulki i schować w bezpiecznym miejscu.

Możesz nosić kulki po domu, w pracy, na uczelni, na zakupach, w trakcie sprzątania. Każda czynność, która nie wymaga dużego wysiłku (może powodować wypadanie kulek mimo zaciskania mięśni) będzie dobra do wprawienia kulek w drgania. Zacznij od krótkich, 10-15 minutowych seansów. Mięsień Kegla, jak każdy inny, potrzebuje stopniowego wzmacniania. Z czasem możesz wydłużyć czas ich stosowania do 30-45 minut dziennie. Tyle wystarczy do efektywnego treningu mięśnia dna miednicy. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność!

Higiena i bezpieczeństwo

Jeśli czytałaś nasze pozostałe artykuły, na pewno zauważyłaś jak często wspominam o bezpieczeństwie i higienie w trakcie używania akcesoriów erotycznych. Tym razem też chcę o tym przypomnieć.

Używaj tylko kulek gejszy wykonanych z bezpiecznych dla ciała materiałów (silikon, plastik ABS, plastik WTP, guma TPR, szkło Pyrex). Nie zalecam akcesoriów lateksowych, żelowych czy gumowych. Ich powierzchnia jest porowata, co skutkuje gromadzeniem się bakteri i innych drobnoustrojów, które mogą powodować infekcje dróg rodnych. Poza tym te materiały mogą wywołać alergie skórne u osób wrażliwych. Jeśli już używasz wykonanych z nich kulek, za każdym razem dokładnie je myj, używając do tego specjalnych środków do dezynfekcji akcesoriów erotycznych. Zwykła ciepła woda z mydłem jest wystarczająca tylko do mycia kulek z silikonu i bezpiecznych plastików.

Pamiętaj żeby przed zakupem sprawdzić czy kulki są wolne od szkodliwych ftalanów. Coraz więcej firm unika tego składnika przy produkcji akcesoriów erotycznych, ale niestety niektóre ciągle wykorzystują niewiedzę Klientów i nie wycofały ftalanów z procesu produkcyjnego.

Nie tylko kulki powinny być wyprodukowane z bezpiecznych materiałów. Zwróć uwagę z czego zrobiony jest sznureczek. Firmy, które dbają o wysoką jakość produktów, wytwarzają sznureczki z tych samych materiałów, co kulki. Jeśli sznureczek jest poliestrowy lub bawełniany, a wyglądem przypomina sznurówkę, bardzo ciężko będzie go porządnie umyć i zdezynfekować. Wtedy najlepiej wyparzyć go wrzątkiem.

Niezależnie od materiału, z którego wykonane są kulki, przed i po każdej ich aplikacji dokładnie umyj ręce, a kulki przechowuj w czystym miejscu, z dala od innych produktów.

Dla łatwiejszej aplikacji kulek możesz używać lubrykantu. Najlepszy będzie zwykły żel na bazie wody, szczególnie jeśli stosujesz kulki silikonowe.


Teraz, gdy wiesz już wszystko na temat zastosowania i używania kulek gejszy, warto osobiście sprawdzić ich działanie :).


Sprawdź ofertę kulek gejszy w sex shopie dla kobiet Frywolnie.pl >>

Ania

Polecane produkty