Facebook

Pierścień na penisa – jak go używać?

Na wielu forach internetowych padają pytania dotyczące używania pierścieni na penisa (nazywanych też pierścieniami erekcyjnymi). Odpowiedzi są różne, mniej lub bardziej trafne, ale cieżko jest znaleźć dokładny opis zastosowania, sposobów zakładania i używania pierścieni. Mamy nadzieję, że nasz artykuł dostarczy Wam poszukiwanych informacji i rozwieje wszystkie wątpliwości.

Do czego służy pierścień na penisa?

Pierścienie na penisa nie są urządzeniami medycznymi, tylko popularnymi akcesoriami erotycznymi, przeznaczonymi do „zwykłego” domowego użytku. Żaden pierścień nie rozwiąże problemów związanych z zaburzeniami erekcji. W przypadku takich zaburzeń należy zgłosić się do lekarza (najlepiej urologa, ewentualnie seksuologa), który pomoże w ich rozwiązaniu. Pierścień nie spowoduje erekcji u mężczyzny, który nie może osiągnąć jej samodzielnie. Może za to poprawić potencję poprzez wzmocnienie i wydłużenie czasu wzwodu. Dzieje się tak, ponieważ pierścień wstrzymuje odpływ krwi z członka, co skutkuje jego powiększeniem i przekrwieniem. Dzięki pełniejszej erekcji możecie obydwoje cieszyć się dłuższym stosunkiem.
Część Panów odczuwa również bardziej intensywny orgazm, a niektórzy lubią samo uczucie noszenia pierścienia.

Jak zakładać pierścień na penisa?

Zakładanie pierścienia na penisa nie jest skomplikowane, ale na początku może wymagać odrobiny praktyki. Żeby ułatwić sobie założenie pierścienia posmarujcie go od wewnątrz odrobiną lubrykantu. Pamiętajcie, żeby do akcesoriów wykonanych z silikonu używać wyłącznie lubrykantów na bazie wody.

Pierścień możecie zakładać na dwa sposoby:

  1. Nasunąć na członka w stanie erekcji aż do momentu, kiedy zetknie się z jądrami (nie przekładacie go przez jądra).
  2. Przełożyć w stanie spoczynku przez penisa i przez jądra.

Sposób pierwszy jest szybszy i łatwiejszy. Jeśli jednak lubicie eksperymentować, możecie spróbować drugiego sposobu. W tym celu:

  • przełóżcie najpierw jedno jądro,
  • następnie drugie,
  • a na końcu samego penisa.

Pamiętajcie, że przy drugiej metodzie zdjęcie pierścienia z członka w stanie erekcji może być trudne. Jest to więc nieco ryzykowny sposób. Przy metodzie pierwszej i użyciu pierścienia z rościągliwego materiału (silikon, guma, lateks) zdjęcie jest dużo łatwiejsze. Wystarczy zsunąć pierścień z penisa.

Jak bezpiecznie używać pierścienia?

Mimo że pierścienie na penisa nie są urządzeniami medycznymi, tylko zwykłymi akcesoriami erotycznymi, z ich używaniem wiążą się pewne środki ostrożności. Pamiętajcie o kilku zasadach bezpiecznego używania pierścienia.

  1. Nie używajcie pierścienia dłużej niż przez 20 minut, a jeśli robicie, to pierwszy raz, zalecamy skrócenie tego czasu do 10 minut. Później możecie systematycznie ten czas zwiększać ale maksymalnie do 20 minut. Zbyt długie noszenie pierścienia może prowadzić m.in. do uszkodzenia nerwów w penisie.
  2. Pomiędzy kolejnymi użyciami róbcie przynajmniej godzinne przerwy.
  3. Jeśli zauważycie jakiekolwiek niepokojące objawy (ból, dyskomfort, uczucie odrętwienia w genitaliach, zimny lub biały penis), od razu przerwijcie używanie pierścienia. Jeśli objawy nie ustępują wybierzcie się na konsultację do lekarza.
  4. Nie używajcie pierścienia bez konsultacji medycznej jeśli Partner cierpi na choroby serca, anemię sierpowatą lub bierze leki rozrzedzające krew.

Jaki pierścień wybrać?

Branża akcesoriów erotycznych jest niesamowicie kreatywna i innowacyjna. Dzięki temu istnieją setki rodzajow, kształtów i kolorów pierścieni na penisa. Możecie kupić zwykły pierścień, którego jedyną rolą jest wstrzymywanie odpływu krwi z penisa. Jeśli jednak chcielibyście doświadczyć dodatkowej przyjemności, to polecamy Wam pierścienie z nakładką wibrującą. Jest to zazwyczaj mały element doczepiony do górnej części pierścienia, którego zadaniem jest stymulowanie łechtaczki podczas stosunku. Nakładka może mieć tradycyjny kształt pocisku, ale istnieją również ciekawsze nakładki, np. króliczki, misie i inne zwierzątka.
Niektóre pierścienie mają dwa wibratorki – jeden na górze, do stymulacji łechtaczki i jeden na dole, do stymulacji moszny.
W naszym sklepie kupicie jeszcze jeden rodzaj pierścieni na penisa – zakończonych „łezką”, która ustawiona w górę przyjemnie pieści łechtaczkę, a opuszczona w dół stymuluje mosznę lub odbyt Mężczyzny (w zależności od tego czy przez pierścień przełożycie jądra czy nie).

Na początku radzimy Wam zacząć od zwykłego, prostego pierścienia. Nie dla każdego Mężczyzny noszenie pierścienia będzie wygodne i przyjemne. Może okazać się, że ucisk sprawia Wam ból albo wcale nie wywołuje oczekiwanych efektów. Jeśli po spróbowaniu stwierdzicie, że pierścień pomaga Wam w utrzymaniu erekcji i obydwoje (z Partnerką) jesteście z niego zadowoleni, warto zaszaleć i przetestować inne typy pierścieni. Polecamy szczególnie te z nakładką wibrującą. Tylko niecałe 50% Kobiet osiąga orgazm podczas penetracji. Sekret kobiecej przyjemności tkwi w stymulacji łechtaczki, a pierścień z nakładką wibrującą da rozkosz i Tobie i Jej.
Jeśli chcecie upewnić się, że nakładka spełnia swoją rolę kupcie jednorazowy pierścień. Starcza akurat na raz, a jego cena pozwala z czystym sumieniem wyrzucić go do kosza po jednorazowym użyciu. Po potwierdzeniu skuteczności nakładki możecie zaopatrzyć się w pierścień wielokrotnego użytku, ładowany np. z gniazdka elektrycznego (oczywiście nie w momencie używania ;)).

 

W sex shopach możecie kupić pierścienie wykonane z kilku materiałów. Najwygodniejsze, bo rozciągliwe, są: silikon, miękka guma, lateks i żel. Tak, jak w przypadku innych akcesoriów erotycznych, polecamy Wam szczególnie pierścienie wykonane z silikonu. Są bezpieczniejsze dla ciała i bardziej higieniczne niż gumowe, lateksowe czy żelowe. Nie wywołują reakcji alergicznych, nie podrażniają i łatwiej się je czysci (wystarczy zwykła woda z mydłem).
Możecie kupić również pierścienie metalowe i plastikowe ale ze względu na twardość materiału, nie można ich rozciągać, przez co założenie i zdjęcie takiego pierścienia jest utrudnione. Może to mieć duże znaczenie jeśli pierścień okaże się mało komfortowy i będziecie chcieli zdjąć go jeszcze przed wytryskiem. Zdjęcie metalowego pierścienia może być w tej sytuacji niemożliwe. Polecamy je wyłącznie osobom, które mają już doświadczenie w noszeniu pierścieni i znają reakcje własnego organizmu na te akcesoria.
Nieco rzadziej spotykane są pierścienie wykonane ze skóry lub nylonu, regulowane na rzepy, zatrzaski lub guziki. Ich używanie niesie ze sobą jedno ryzyko – jeśli nie golicie włosków w intymnych miejscach, mogą zostać przycięte przez zatrzask lub guzik, a gwałtowne ich wyrwanie w trakcie penetracji może przynieść więcej bólu niż rozkoszy. Chyba, że lubicie takie urozmaicenia ;).

Jeśli chcecie używać pierścienia z prezerwatywą, wybierzcie któryś z miękkich materiałów (np. silikon), bez metalowych elementów typu zatrzask czy guzik. Twardy pierścień może rozedrzeć prezerwatywę.

 

Jeśli szukacie sposobów na wydłużenie erekcji i lubicie eksperymentować w łóżku, to pierścień na penisa, może być ciekawym dodatkiem, do Waszych łóżkowych igraszek. Tak się składa, że branża erotyczna proponuje więcej ciekawych akcesoriów Kobietom niż Mężczyznom, więc warto korzystać z tych kilku produktów, które zostały stworzone zdecydowanie z myślą o Panach.

Ania

Polecane produkty