Facebook

Szklane akcesoria erotyczne – piękne i bezpieczne

Być może szkło kojarzy Ci się bardziej z delikatnym przedmiotem, którym łatwo się skaleczyć, niż ze źródłem przyjemności. Być może myśląc o zbliżeniu szkła do swoich miejsc intymnych na myśl przychodzą Ci praktyki sado-masochistyczne. Być może. A może już wiesz, że akcesoria erotyczne wykonane ze specjalnego rodzaju szkła, nazywanego szkłem Pyrex i wykorzystywanego między innymi w przemyśle laboratoryjnym, są bardzo bezpieczne, a dodatkowo kryją w sobie wiele niespodzianek?

Co to jest ten Pyrex?

Pyrex, to nazwa handlowa szkła borowo-krzemowego, pierwszy raz wyprodukowanego w roku 1924. Ze względu na wysoką wytrzymałość oraz odporność na szoki termiczne Pyrexu używa się tam, gdzie bezpieczeństwo gra dużą rolę. Wykorzystuje się je do produkcji tak skomplikowanych produktów, jak zwierciadła teleskopów astronomicznych ale również do produkcji akcesoriów użytku codziennego – np. naczyń żaroodpornych.
Również branża erotyczna sięgnęła po ten rodzaj materiału i zaczęła produkować akcesoria erotyczne - dildo, wibratory, zabawki analne i inne akcesoria z bezpiecznego Pyrexu. Są jeszcze producenci, którzy używają zwykłego szkła* ale ze względu na jego delikatność i kruchość branża powoli się z tego wycofuje.

Czy to na pewno jest bezpieczne?

Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy używanie szklanych akcesoriów erotycznych jest bezpieczne możesz być spokojna. Niezależnie od intensywności zabawy nie ma szans żebyś stłukła taką zabawkę przy użyciu mięśni pochwy, odbytu czy podczas nacisku na Twoje ciało. Nawet jesli włożysz w to dużo siły. Pamiętaj jednak, że akcesoria wykonane ze szkła Pyrex nie są niezniszczalne. Jeśli upuścisz je z dużej wysokości na twarde podłoże (np. na kamienną posadzkę), to mogą się wyszczerbić lub pęknąć. Dlatego w trakcie mycia produktów wykonanych ze szkła polecamy wyłożenie zlewu lub wanny ręcznikiem. Szklane akcesoria erotyczne są bardzo śliskie, a takie zabezpieczenie pozwoli Ci na zachowanie ich w jednym kawałku.
Jeśli już zdarzy się, że na Twoim pięknym szklanym dildo pojawi się pęknięcie, rysa lub odprysk od razu przestań go używać. W przeciwnym wypadku grozi Ci skaleczenie miejsc intymnych.
Nie wszystko jednak stracone. Szklane akcesoria erotyczne są tak ładne, że zawsze mogą posłużyć Ci jako ozdoba w gablotce albo oryginalny przycisk do papieru:).

Co takiego niezwykłego mają w sobie szklane akcesoria erotyczne?

Główną zaletą akcesoriów wykonanych ze szkła jest ich gładkość oraz twardość. Dzięki wysokiej gładkości oraz nieporowatości są przyjemne w użyciu i bardzo higieniczne. Wystarczy po każdym użyciu umyć je ciepłą wodą z mydłem. Dla lepszej ochrony przez bakteriami zalecamy jednak używanie spacjalnych środków do dezynfekcji zabawek erotycznych.
Twardość przydaje się w stymulacji obszarów, które wymagają zdecydowanego i silnego nacisku, tak jak punkt G.

A jaka jest największa tajemnica przedmiotów wykonanych ze szkła Pyrex? Ich wysoka pojemnosć cieplna czyli niemal magiczna zdolność do pochłaniania i zatrzymywania ciepła lub zimna. Czy już wiesz jakie daje Ci to możliwości zabawy? Możesz zanurzyć szklane dildo na kilka minut w ciepłej wodzie albo włożyć do lodówki (pamiętaj o zachowaniu higieny) i otrzymujesz dwie zupełnie różne możliwości stymulacji. Ciepło wpływa kojąco i rozluźniająco na mięśnie, a zimno intensyfikuje doznania.

Kolejną zaletą szklanych akcesoriów eortycznych jest ich niewątpliwe piękno. Część z nich na pierwszy rzut oka wygląda raczej na szklaną rzeźbę niż seks zabawkę. Dzięki temu świetnie nadają się na prezent, np. z okazji wieczoru panieńskiego. A może przy najbliższej okazji zamiast bukietu kwiatów poprosisz swojego Mężczyznę o szklane dildo w kształcie róży?

W przeważającej większości szklane akcesoria erotyczne wykonywane są ręcznie. Przekłada się to na ich wyższą cenę. Te szklane cudeńka warte są jednak każdej wydanej na nie złotówki. Przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa (jak np. mycie nad ręcznikiem) oraz higieny będą Ci służyć przez wiele, wiele lat.

* W naszym sex shopie kupisz akcesoria erotyczne robione wyłącznie z wytrzymałego szkła Pyrex.

Ania

Polecane produkty